Armastus!?!

Ma armastan Sind!

Sina armastad mind ka.

Ma armastan Teid!

Teie kõik ei pruugi mind armastada.

Võib-olla ma vihkan kedagi ja keegi vihkab mind.

Armastus ja vihkamine on mõlemad arvatavasti tugevaimad tunded. Üks on ühel pool neutraalsust tugevaim ja teine teisel pool. Siiski ei saa öelda, et armastus oleks alati positiivne või vihkamine alati negatiivne. Mida tugevam tunne, seda rohkem ta meid mõjutab niikuinii. Nad pole ka alati vastandlikud, sest armastus võib ootamatult muutuda vihaks ja ka vastupidi. Mõlemad võivad hävitada ja mõlemad võivad hävingut ära hoida. Ei saa kumbagi eelistada ega nendeta elada. Mõni inimene vajab igapäevaselt ühte – mõni teist.

Kuid kumba valida?

Armastus? Tunne, mis paneb meid elama. Tunne, mis ajab pea pööritama. Tunne, mis muudab kogu maailma õndsaks.
Kuid samas tunne, mis muudab meid ohtude ees pimedaks. Tunne, mis sunnib meid paljustki loobuma. Tunne, mille kaotamisel kaotame ka iseend. Tunne, mida on meile lihtne tekitada, kuid mille ära võtmisel võime kaotada usu. Usu endasse. Usu teistesse. Usu ellu.

Kuid ei tahaks valida ka viha. Ei taha ärrituda iga tühja asja peale. Ei taha rikkuda vihahoos oma suhteid. Ei taha lõhkuda vihahoos oma väärtuslikke esemeid. Ei taha vihata neid, keda armastad…

Armastus on midagi tähtsat. Armastus on vajadus kellegi/millegi järele. Sa võid armastada kedagi või ka millegi tegemist. Armastus on igaühe isiklik valik. Armastus murrab südameid ja ka parandab neid. Armastus on tunne, mida vajavad kõik need, kelle elus puudub pidepunkt. Armastus on tahe olla kellegagi või tegeleda millegagi ilma teiste liigse sekkumiseta. Armastus on täppisteadus, kus iga tulemus muudab meid õnnelikumaks, kuid mis võib kaduda väiksemagi eksimuse tõttu. Armastus on hingeseisund, kuhu Sa kunagi ei julgenud sattuda, kuid kust pärast sinna sattumist Sa enam välja ei taha saada.

Armastust hinnatakse kõrgemalt kui viha.

Armastus on ülehinnatud…

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: