Sissejuhatus LIOR-sse

Tere.

Mõtlesin rääkida lõpuks ka RMf555-e peatselt ilmuva albumi tagamaadest. Plaadi valmimine on viimases etapis ja loodan asjaga ühele poole saada hiljemalt märtsi alguses, aga eks me näe. Plaadi lugude nimekiri igal juhul veel paigas pole, seega kui see selgineb, siis annan ka lugude taustinfost lühikese ülevaate – seda aga tulevikus.

Plaadi nimeks on “Love is Over-Rated”. Albumi nimi tuleneb samanimelisest loost, mille juured ulatuvad 2007. aasta hilissügisesse. Selle pealkirja pikem ja sügavamõttelisem lahtiseletus seisab selle blogi esimeses sissekandes. Albumi nimi ühendab tegelikult ka kõik plaadi lood, mis on omavahel seotud ühe teemaga – armastus. Siiski pole see pelgalt kesine popp stiilis armuvalu, vaid lugudes leidub nii iroonilist armastust kui tõelist armastust, nii armastust sügente kui lõbusate asjade vastu, nii armastust enese positiivsete ja negatiivsete poolte vastu, aga ka viha kõikide nende asjade vastu. Teema on ülimalt laiahaardeline, kuid olen proovinud teemad piisavalt kokku koguda ja valinud just sellised lood, mis puudutaks igat võimalikku serva, et asjast kindla joonega üldpilt anda. Ja tänu sellele on lootus, et iga inimene leiab plaadilt midagi, millega ta on oma elus kokku puutunud.

Plaadi kirjutamine algas 2007. aasta sügisel. Umbes samal ajal kui ilmus eelmine täispikk album “Perfect Insanity”. Esimesed riimid rebisin ülikoolis loengutes, mis oli uus keskkond ning andis palju energiat ja huvitavaid ideid. Selle veidi üle kahe aasta jooksul on mu elust läbi käinud kümneid inimesi, kellest vähesed on jäänud, mistõttu olen hakanud elu erineva pilguga vaatama. Ja see on ka paljude laulude sõnumite allikaks olnud. Algne plaan oli teha kõik lood valmis ainult kitarri taustale ning lõppfaasis kitarrid minimaalseks keerata – päris nii see siiski ei õnnestunud. Tänu sellele ideele on aga paljude lugude vokaalid tihedamalt muusikaga seotud kui vanematel lugudel. Veel üks suurem muutus lugude kirjutamise protsessis oli mõnede lugude laulusõnade korduv ülekirjutamine, mida ma ka seni vähe praktiseerinud olen.

Muusika koha pealt on tegu igipõlise RMf555-ga. Endiselt on palju “efekte”, mis tulenevad tänu “raw&uncut” salvestusstiilile, kus ma ei jahi taga ideaalset produtseeringut, vaid pigem lõpptulemust, mis oleks seotud iga etapiga loo ajaloos. Ja see aitab säilitada lugude ehtsust ning RMfilikku omapära. Pillivalik on endiselt kitarr-sünt-bass, ühes loos olen proovinud ka trumme mängida, aga see lugu pigem tuleb hardcore fännidele kunagi mingi spetsiaalversiooni peal. Suurimad erinevused eelmiste üllitistega on aga sellised: kitarridele on otsitud seekord ühtlane igat lugu läbiv spetsiaalne LIOR-sound ning vokaalid on salvestatud palju parema tehnikaga palju paremas ruumis. Lisaks olen julgenud mõnes loos rohkem efekte miksimise ajal kasutada, mistõttu paljud lood on sellised, kus peaks ka kümnendal kuulamiskorral midagi uut kõrva hakkama. Lugude ühtluses mängib rolli ka see, et enne lindistasin ma paljud instrumendid nii-öelda käigu kaupa, sest tähtis oli räpilik sämplitega lähenemine – nüüd aga on paljudes lugudes salvestatud iga träkk ühtlase tükina. Selle tõttu on jällegi rohkem “raw&uncut” maitset asjal. Lisaks olen teinud üle pika aja taas tihedalt koostöid. Nii saab kuulda uuel plaadil ka ebaRMfilikku mahedat naisvokaali kui ka võimalusel mehisemat räppi.

Ausalt öeldes on tegu RMf555-e juubeliga. 2004 sügisel hakkas asi käima minema ja 2005 aasta suvel tulid esimesed salvestused ja EP. Seega viie aasta jooksul juba viies plaat. Uue albumi kirjutusprotsessi käigus on valminud ka lood 2008. aasta suvel ilmunud “For Fans” EP-le ning MySpace’s olevad “Õhtupalve” ning “Yellow Snow From Dark Blue Sky”. Ükski neist lugudest uuele albumile ei jõua, kuid mingil määral on nad olnud osaks protsessist ja täiendavad ka albumit. Uue albumi esimene singel “Viru Keskuses hängimise alternatiiv” on kuulatav www.myspace.com/rmf555.

Täpsemalt lugudest ja albumist edaspidigi!

Olge tublid,
DaunH

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: