Eesti Laul ja Alice Imedemaal

Tere taas.
Senise vähese vaba aja olemasolu tõttu olen igas asjas veidi viitega. Seega nüüd alles kommenteerin eelmise nädalavahetuse sündmusi.
Esimene asi, mis toimus ja puudutas kogu Eesti elanikkonda (mingil määral) oli muidugi Eesti Laulu konkurss eelmisel reedel. Ausalt öeldes tekitab imestust, miks inimesed Eesti Laulu konkursilt ootavad kesiseid ja kohati mõttetuid Eurolaule. Nagu rõhutasid Ott Sepp, Märt Avandi ja isegi Kerli Kõiv polnud ju tegu millegi muuga kui Eesti Laulu võistlusega. Seega võrdlemisi alternatiivne muusikavalik oli absoluutselt õige samm. Olgem ausad – Eestil Eurovisiooni lõppvõistlusele pärast poolfinaalide teket asja polnud, kuni asjaga hakati tegelema kui Eesti Lauluga. Lisaks olen vähemalt mina õnnelikum inimene teades, et Eestit esindab suurel võistlusel midagi muud kui igapäevane eurooplaste ootus. Parem paista silma omapärasusega kui kaotada ja üldse mitte silma jääda.
Rääkides üritusest endast, siis on siiani igal pool teemas saatejuhid ja naljamehed Sepp ja Avandi, kes viisid läbi ka oma lauluvõistluse saate raames. Tulles aga õigete võistulaulude juurde, siis miskipärast jäi meelde, et enamikele esitajatele oleks nagu show koostanud Lady Gaga koreograaf. Ning see hakkas kohati häirima, seega keskendusin ürituse põhisisule – muusikale! Ma ei hakka kedagi halvustama, sest seda tehakse meedias juba ülearu ning keskendun positiivsetele aspektidele. Alustades võiduloost – enne võistlust ja ka võistluse ajal ei jäänud see mulle kuidagi meelde. Nüüd aga tunnen, et lool pole viga midagi ja tegu on väga omapärase teemaga. Võidulooks poleks seda kunagi ennustanud, seega üllatusmoment on seda suurem. Ainus kurb asi on, et Eesti Laulu võitja näol on tegu inglisekeelse lauluga.
Omapäraseima muusikalise lähenemise eest võiks auhinna saada valsi taktimõõdus diskolaul “New” Mimicry esituses. Lihtsuse poolest aga jäi meelde Disko4000. Kuigi nende järgmises laulus võiks olla kaks trummarit rohkem välja toodud, eriti kui üheks neist on Kallervo Karu. Lenna lugu on ehtne Eesti raadiopop, Epliku stiil on liiga populaarne ja seega oli ka võit suht kaua peaaegu et kindel, ikkagi läks teisiti. Sama saab öelda Rolfi kohta, kelle laul iseenesest Europopi vallas oleks väga ehtne Eurolaul, populaarsust raadiojaamadeski on kogutud hulganisti, aga rahvas soovis siiski midagi omapärasemat. 3Pead ja Tiiu Kiik olid aga vist juba liiga alternatiivsed. Iris Vesiku ja Marten Kuninga lood polnud küll parimad, kuid piisavalt meeldejäävad, et siiamaani mul peas kummitada.
Enim tooks aga välja omaenese vaieldamatu lemmiku Groundhog Day. Nende lugu polnud küll võib-olla parim, mis nad eales teinud, kuid selles loos on tunda seda energiat, mida nad ise on ka kirjeldanud seal olevat. Lisaks peab mainima, et nende show meeldis mulle enim. Tegu oli nende puhul võib-olla tavalise esinemisega, kus trikke jagus rohkem kui küll ning karglemistki parasjagu – Eesti Laulu laval aga tundus see palju võimsam kui muidu. Igal juhul oli see ka ainsana väärt esitus, et seda järgmistel päevadel korduvalt internetist üle kaeda.
Vaatame aga kuidas Malcolm Lincolnil Eurovisioonil läheb ja hoiame pöialt. Ja loodame, et Eesti inimesed suudavad ka muusikaarenguga kaasa minna ja Eesti Laul 2011 ajal on juba nurinat vähem, sest lugude tase on juba iga aastaga parajalt edasi läinud.
Teine minu elu muutev sündmus toimus aga pühapäeval. Jättes rääkimata elu suursündmusest Vormel 1 maailmameistrivõistluste uuest hooajast – keskendun siiski hoopis tõsisemale uuendusele minu elus – selleks on 3D kino. Filmiks oli minu jaoks kauaoodatud ja igatsetud “Alice Imedemaal”.
3D efekti põhimõtet teab vast juba igaüks ning kes ei tea, siis kui ma ei eksi, siis täna oli vist “Saame kokku Tomi juures” lastekas ka sellel teemal juttu;) Mina külastasin kino Cinamon, kus tegu on nn passiivse 3D prillidega, mis imekombel polnudki väga ebamugavad – arvestades, et mul olid ees ka gigasuurte raamidega emoprillid. Kuna istusime suhteliselt ees, siis oli kohati raske jälgida kogu pilti, aga see polnud kõige hullem. Kõige hullem oli hoopiski see, et tänu kattekiledele, mis muudavad prillid 3D võimaldajateks, oli pimedas kinoruumis kohati veel pimedam ja tumedama valgusega reklaame oli kehvake jälgida. Ajapikku aga silmad harjusid ja filmi ajal oli juba kõik super – Soovitan kõigile igal juhul!
Filmist endast rääkides – ma ei tea, kas see oli 3D efektist või pikast ootamisest, aga film meeldis mulle 100%. Lausa imelik kuidas meeldis. Raamatut, millest mõjutusi saadi, pole ma lugenud, seega ei tea sellest aspektist hinnata. Film ise oli ühtlaselt tempokas ning piisavalt ootamatusi täis, lisaks head näitlejate tööd ning muidugi piisavalt osavad eriefektid läbi filmi. Kinosaalis veedetud ligi kaks tundi möödusid nagu ühe silmapilguga ja elamus oli senise kinos käimiste koha pealt minu elu üks paremaid. Ainus imestamapanev seik oli see, et filmi tootjaks oli siiski Disney, siiski oli tegevus kohati julmem kui mõnes action-filmis. Silmade välja torkamine läks juba “Sae”-saaga teemasse. Nii et see tekitab veidi segadust, et film tundub olevat tehtud koguperefilmi stiilis pool arvutianimatsioonina, aga tegevus oli kohati pigem täiskasvanute teema. Usun aga, et alates kümnendast eluaastast lapsed elavad siiski ka selle filmi “õudsed” kohad üle ning saavad asjast maksimaalse elamuse. Lisaks vaatasin filmi eestikeelse peale lugemisega ja mõistan küll teiste kinokülastajate nurina üle, sest kohati tundus, et peale oli loetud ilma filmi süvenemata ja tekst oli sünkroonimata, aga valdavas enamuses sai ka sellega rahule jääda ning filmielamust see ei rikkunud:)
Need olid siis eelmise nädalavahetuse kaks suurimat sündmust minu elus. Edukaid kaasaelamisi Eurovisioonil ja minge kõik kindlasti 3D filme ja ka “Alice Imedemaal” vaatama!
dHl
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: