LWOR*

Tere õhtust noored-vanad.

On möödunud vaid 48 tundi või veidi enam sellest, kui maailm muutus minu ja veel 36 inimese jaoks. Selle muutjaks oli RMf555-e viienda plaadi “Love Is Over-Rated” esitluskontsert-koosviibimine Autosauna peoruumis. Nüüd annaks enese, kui asjasse kõige enam mässitud inimese, lõpliku arvamuse asjade kulgemisele:)

Päeva märksõna – nagu korraldajatele kohane – oli “ajapuudus”, kohati isegi “hilinemised”. Siiski jõudsin olenemata tunniajalisest hilinemisest peopaigaga piisavalt tutvuda enne lavamaterjalide ja tehnika kohaletoomist. Lava tuli ise ehitada, sellega saime edukalt hakkama ning tehnika üles seadmine ja soundcheck kulgesid samuti probleemideta.

Publik hakkas kogunema umbes pool tundi enne ürituse algust. Kui esimesed külalised jõudsin ilusti vastu võtta, siis edaspidi tuli neid juba nii tihedalt, et ei jõudnud süvenedagi. Kui kell sai kaheksa, oli aeg üritusega alustada. Sagimine vaibus ning juhatasin sisse Kadri tehtud dokumentaalfilmi RMf555-e tänapäevast. Kuna film on täis väga toorest stuudiomaterjali, siis leidus publiku hulgas nii inimesi, kes kõht kõveras naerda tihkasid kui ka neid, kes filmi tõttu tõsiseks muutusid. Et segadusi hajutada seadsin ma end valmis lavale astumaks. ning umbes 2045 olin valmis lavale astuma kokku ligi pooleteiseks tunniks.

Kontserti alustasin samade lugudega, millega algab ka plaat ning vahele lisasin ka dokfilmis kuulda olnud loo “For You”. Kuna väga imelik oli üksinda laval olla ning ausalt öeldes polnud ma korraldamise tõttu palju proove teha jõudnud, tekkis kohati selline “wtf mis toimub” tunne. Tasapisi see hajus ning mida lugu edasi, seda rohkem tundsin ma rõõmu sellest, mida teen. Kuna tegu oli siiski suures osas tutvusringkonna inimestega, siis polnud publik klassikaline rokipeoseltskond, seega saalis viibijate rahulik istumine ei paljastanud, kas üritus on kordaminemise või hävimise suunal.

Tõestamaks, mis toimub, tõmbasin hoo maha ja tegin mõne akustilise loo, kaasa arvatud dokfilmis olnud 1995. aasta loo “Tulla ma, ei saa”. Akustiliste lugude vahele tegin ma aga ühe ühislaulmise pühendusega ühele korraldajatest – Renele. Tema kirjutatud “Sinine Volkar” ühendas lõpuks laval toimuva ja publiku ning isegi pooleteistaastane õelaps hakkas lava ees tantsima.

Järgnevalt tuli lavale Elo-Mai, kelle vokaalse esituse kohta olen ma praeguseks hetkeks kuulnud ainult kiidusõnu:) Esitasime koos akustilise “Stars”-i ja järgmise singli “Kauapüütud Kuulsus”. Olenemata pisikestest näpukatest sai Elo laval siiski edukalt hakkama ja ma loodan, et ta tuleb teinegi kord mind laval abistama.

Pärast väikest ajaloos tuhnimist looga “Frightened”, tulin tagasi tänapäeva. Üldiselt oligi live üles ehitatud nii, et kõlaksid umbes pooled uue plaadi lood ja enamus vanad singlid ja hitid. Nii lisasingi live’i lõppu publikule kaasalaulmiseks vanad head teada-tuntud lood “Like OMFG!” ja “Kellaviietee”. Pärast seda oligi aeg öelda “sau.kalli”. Siiski sooviti veel korra kuulda “Kellaviieteed” ning seekord laulis juba praktiliselt kogu rahvas koos. Suure ühtsustundega kontserti osa ka lõppes.

Üritust õnnestunuks lugeda saab nii mitmelgi põhjusel. Esiteks oli tagasiside korraldamise, idee, filmi ning ka kontserti enda koha pealt enamasti positiivne. Teiseks oli publik küll eestlaslikult tagasihoidlik, kuid siiski igati toetav ning koostööaldis. Ning kolmandaks – nagu vanainimestele meeldib – näitavad numbrid ka õnnestumist. Kohale tuli veidi rohkem kui plaanitud 30 inimest ning plaate ostsid ligi pooled. Lisaks on juba korduvalt küsitud RMfi järgmise kontserti toimumisaja kohta. Siiski suurim õnnestumine on minu jaoks see, et üldse sain antud albumi valmis ning seda lõpuks inimestega jagada. Seetõttu tekkis ka laupäeval rahulolu tunne ja mõte, mida edasi tegema hakata. Seda aga hiljem.

Siinkohal tahaks tänada kõiki, kes kohale tulid. Minu jaoks tähendas see palju:) Loodan, et see üritus jääb ka Teile meelde.

Suur Aitähh!

Daun,
sau.kalli

———
* – Vihje kontserti nimele “Live Is over-Rated” minevikuvormis – “Live Was Over-Rated”;)

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: