Eesti, Su ilm on ilus

Tere noored, tere vanad!

Nagu ikka meeldib inimestele rääkida eelkõige ilmast, nii ka mulle. Avastasin, et ma siin blogis aga polegi eraldi peatükki inimkonna pika ajaloo pea ainsale igapäevasele teemale teinud. Käesolevad pakaseilmad on mind lõpuks hetkeks tuppa naelutanud ja sellest rohkem mõtlema pannud.

Nagu me kõik teame – pole olemas kehva ilma, on valesti valitud riietus. Kui aga õues on külmem kui -10C, siis hakkavad paljud miskipärast selles väljendis kahtlema. Minule ausalt öeldes meeldivad äärmused, ehk siis temperatuurid alla -10C ja üle +25C. Esimese variandi puhul väldid Sa õues käimist, et nina otsast ära ei külmuks, teise puhul on aga toas lihtsalt jahedam, loodetavasti. Seega, paljud istuvad kodus ja seda põnevam on õues käia ja näha, mis inimesed ja mispärast on toast välja tulema hakanud. Lisaks annab selliste ilmade ajal õueskäimine eneseületuslikke ego-booste. “Ma käisin eile -25C kraadiga 7km”; “Aga ma jooksin eelmisel suvel +35C kraadiga kolm maratoni” jne.. Egoism pole küll tore, aga mingit sorti eneserahuldus see on.

Mis mulle aga ei meeldi ilma puhul on kõik see, mis jääb äärmuste vahele. Mitte alati muidugi, aga enamasti küll. Kui õues on napp miinus või sulailm, siis hakkad Sa mõtlema, et “talve kohta suht soe” ja paned õhemalt riidesse ja õues külmud vigaseks. Suvel vastupidi – kui on ~15C kraadi, siis on suht jahe ja paned jope vms peale ja siis korraks veidi liigutades (bussi peale joostes või kartulikotti keldrist välja tõstes) hakkad higistama ja tulemus on sama – härra Tuul tõmbab läbi ja ongi haigus majas. Eriti jubedaks läheb olukord siis, kui hakkab vihma, lörtsi või muud ollust sadama. Riided lähevad märjaks ja olgu õues 0C või +15C – ühtlaselt märg ja külm oled Sa igal juhul.

Praegu aknast õue vaadates võib igal juhul öelda, et Eesti ilm on ilus. Päike paistab ja.. Polegi muud vaja. Ilus.
Nautige parem päikeselist pakast, kui ligast sulailma, kus iga viie sekundi tagant perseli käid!

Eesti, Su ilm on ilus!

Daun

 

PS: http://surakas.com/telliskivi/

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: