Võitja on: Tüdruk Sallita

Tere taas.

Eile õhtul toimus taaskord Eesti Laulu valimine. Nagu teame, osutus sedapuhku võitjaks noor neiu Getter Jaani, kelle lauldud lugu “Rockefeller Street” pärineb vana hitimeistri Sven Lõhmuse sulest. Palju Õnne!

Kui võrrelda selle aasta lugude taset eelmise aasta omaga, siis võib öelda, et edasiminek on tubli. Juba poolfinaalides oli tase kõrge ja kuigi osad minu lemmikud jäid finaalist välja, jõudsid finaali ikkagi n-ö tugevaim grupp laule. Finaali ajal tundus esituselt kõige nõrgemana pea kõige kogenum eestieurolaulik Rolf Roosalu, seega üllatusi oli ja konkurents oli tihe.

Kui viimasel ajal olen hakanud veidi kahtlema Heidy Purga saadete produtseerimise oskuses, siis võib öelda, et lõpuks tuli ka midagi, mis läks mitte ainult korda, vaid oli ka lausa meeldiv. Saatejuhtide tandemi Sepp-Avandi teise poole väljavahetamine Kuurmaa-Järvise vastu oli väga omapärane lahendus ja saadi hakkama nii huumori kui meelelahutusega kui ka asjalikkusega, nii palju kui seda vaja oli. Võrreldes eelmise aastaga, kus vaheklipid said isegi kuulsamaks ja huvipakkuvamaks kui võistlevad lood, siis see aasta oli nii lugude parema taseme kui ka esinejatega seotud vaheklippide tõttu võistlejate osakaal ürituse läbilõikes suurem ja seega jäid nad ka rohkem meelde. Lisaks sai ülevaate, kelle keeleoskus on piisav, et rahvusvahelisel areenil ellu jääda!

Lugudest endast rääkides oli võistlemas kahte sorti lugusid – need, kes olid ehtsad Eurovisiooni popplood ja need, kes võistlesid pigem Eesti Laulu tiitli nimel. Siinkohal pole hea neid asju siduda, sest Eesti Laul võiks tähendada ju midagi eestlastele südamelähedast, kuid Eurovisioonil osalev lugu peaks olema südamelähedane kogu Euroopale. Siiski loodame, et saabub ka päev, mil eestlaste lemmikust Eesti Laulu võitja osutub ka eurooplaste lemmikuks (miks mitte juba see aasta). Anyway, kui võtta Ithaka Maria, Getter Jaani, Mimicry, Rolf Roosalu või Victoria lugu, siis nende catchy‘likkus ja ehtne peavoolu popilikkus muutsid need lood huvitavaks Eurovisiooni materjaliks. Siinkohal peab tõdema, et esimesed kaks siiski olid ka veidi huvitavama kõlaga ja omapärasemad lood, kui Mimicry, Rolfi või Victoria lugu, kuid ega neilgi lugudel väga viga polnud. Sellest viisikust hoidsingi esimesele kahele mingil määral pöialt, kuigi selline peavoolu popp pole väga minu teema.

Teine pool esinejatest koosnes pigem veidi alternatiivsematest lugudest, kuid kellest enamus oleks sobinud just Eesti Laulu tiitlit omama. Eelkõige südamlik eestikeelne laul hiljuti aasta meesartistiks tituleeritud Orelipoisi sulest, “Valss”. Lisaks minu suurim lemmik, seda eelkõige oma huvitavalt lihtsakoelise elektroonilise muusika ja sügavamõtteliste kuid kergelt kummitama jäävate sõnade poolest, Outloudz “Iwanna meet Bob Dylan”. Ka MIDi laul meeldis mulle väga, kuid see on pigem raadiomaterjal. Ning Noorkuu poisid oleks võinud siiski jätta selga poolfinaalis nähtud mantlid! Siiski juhtus nii, et esimene hetk, kus teleka eest hetkeks ära sain oli 2QS-i lavaloleku aeg, kuigi nendegi esitatud lugu oli eelmise aasta üks enimkuulatud lugusi minu playlistis. Seega võis kõiki finaliste lugeda tugevateks!

See oli minu lühike ülevaade eilse õhtu tähtsündmusest, loodame, et Getteril läheb Saksamaal hästi!

Järgmises postituses võtan kokku veebruarikuu muusikamaailmas minu silmade läbi, seniks aga kolin proovikasse – ja Teie kolige leheküljele http://surakas.com/telliskivi/ ning varuge eelmüügi pileteid!! 😉

Daun

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: