Veebruarikuu kokkuvõte

Tere!

Üks kuu jälle sellest aastast möödunud ja on tarvilik keerata enda kalendris ette esimene kevadkuu – märts. Juhhui! Ilmad on läinud soojemaks ja päike on tõusnud kõrgemale kui kunagi enne sellel aastal. Seega on aeg teha kokkuvõte pakaselisest veebruarist, kus külmataat pani kokku sellise edetabeli:

1. Instrumenti – Born To Die
2. Avril Lavigne – What The Hell
3. My Chemical Romance – SING
4. Outloudz – I Wanna Meet Bob Dylan
5. Kerli – Army of Love
6. Mari Pokinen – No Näed
7. James Blunt – So Far Gone
8. Ott Lepland ja Lenna – Sinuni
9. Papa Roach – Burn
10. The Wanted – Heart Vacancy

Lätlaste panda-bänd Instrumenti võitis küll Läti muusikaauhindadel ühe teise looga “parima laulu” tiitli, kuid siiski esitasid nad seal lugulaulu “Born To Die”, mis on nende hetke viimatine singel. Välimuselt humaansemaks muutunud poisid tegelevad aga stuudios oma esimese korraliku albumi salvestamisega ja kõigil huvilistel soovitan jälgida neid Facebookis, pidev omapäraste muusikategemise võtete, nunnude piltide ja hea muusika sissevool on tagatud!

Avril Lavigne on neiu, kes pikemalt tutvustamist ei vaja. Samamoodi ei vaja tutvustamist viimatine singel “What the Hell”, mis on nii Eesti raadiojaamades kui ka mujal maailmas top10-ne vääriline hitt. Loetud päevad on jäänud uue albumi ilmumiseni, siis saan pikemalt rääkida, millega noor daam on hakkama saanud, seniks edu talle!

Vanade tuttavate muusikute vahele on sel puhul trüginud ka nooruke Mari Pokinen, kelle eelmise aasta lõpus ilmunud singel “No näed” on pika ilusa lumise talve tõttu väga edukalt kõlapinda saanud. Mahe kitarrimeloodial põhinev minoorne lumepajatus on leidnud tee mitmetesse südametesse, kuid kuidas kõlab terve album “22” tervikuna, seda ei oska ma öelda, kuna pole veel jõudnud seda hankida, vaatab, kuidas jõuab.

Teine uus nimi, kuid olemuselt siiski vanad olijad, on Outloudz. Kuigi kooslus on juba üle poole aasta tegutsenud, kuulsin mina sellest alles Eesti Laulu konkursi läbi (ma arvan, et paljudega oli nii). Ja nende lugu “I Wanna Meet Bob Dylan” osutus nii minu lemmikuks ja nagu oli ka finaalsaatest näha, ka paljude teiste eestlaste lemmikuks. Elektroonilisel popil põhinev sügav arutelu vanadusest ja hallusest on liigutamapanevalt ilus. Ja seda ilusam, et Traffic ja The Sun (kust mehikesed tulevad) pole üldse ilusad bändid.

Nagu näha ja kuulda on ka Kerli tagasi muusikamaailmas. Millal on oodata uut albumit, seda ei tea vist isegi Jumal taevas, kuid kuulates lugusid “Tea Party” ja “Army of Love”, siis võib loota, et album tuleb palju parem kui “Love is Dead”.

Meeldivaim üllatus

Kuna eelmine kuu oli piisavalt lühike, siis palju uut muusikat läbi nautida ei jõudnud. Seetõttu oli meeldivaimaks üllatuseks hoopis väga hästi õnnestunud Eesti Laulu konkurss, mis seni on omanud erinevaid tagasilööke (nt. lugude valikul…). Seekordne konkurss aga andis Eesti popmuusika maastikule hoopis uued ja huvitavamad mõõtmed. Meeldivaim avastus välismaalt on aga Cage the Elephant – bänd kellest ma polnud enne kuulnud, kui alles eelmisel nädalal, millal nad said Billboardi edetabelis rock-lugude kategoorias esikoha looga “Shake Me Down”. Soovitan vaadata videot ja kuulata laulu – melanhoolselt kurb ja ilus ja mida kõike veel. (Link: http://www.youtube.com/watch?v=v27TRan1SBI)

Retrohõng

Veebruarikuu jooksul meenutas mulle mu nooruspõlve lisaks vanade JAMi kassettide kuulamisele ka üle 5 aasta tagused Stephen Lynchi albumid. Siinkohal oleks vist asjalikum rääkida Eesti (toona) noormeeste edukast muusikalisest geniaalsusest, kus tänu Tarvo Valmi kitarrioskustele suudeti teha lõpuks midagi asjalikumat kui kesine 90-ndate europop. Siiski ei pühendu ma neile ja ega ka pole palju rääkida laulvast koomikust Stephen Lynchist. Kes teda pole kuulnud/kuulanud, siis soovitan soojalt – tuleb vaid lasta oma huumorisoonel lugudega kaasa minna.

Praeguseks hetkeks aga kõik, lähiajal postitan mõned pildid kuhugi millestki ja Teie hankige endale juba 9 päeva pärast toimuvale Miipi, kadri, Kruuvi, Intimate Flower’i ja muidugi ka Suraka kontsertile pilet – eelmüügist 2€!!

http://surakas.com/telliskivi/

Daun

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: