Märtsikuu kokkuvõte

Yo

Taaskord hakkavad linnud laulma ja lilled õitsema, seega tuleb enne täielikku lumetsiidi kokku võtta esimene kevadkuu märts.

1. Cage The Elephant – Shake Me Down
2. Outloudz – I Wanna Meet Bob Dylan
3. Avril Lavigne – What The Hell
4. Getter Jaani – Rockefeller Street
5. Sunrise Avenue – Hollywood Hills
6. Instrumenti – Born To Die
7. Guano Apes – Oh, What a Night
8. Kerli – Army Of Love
9. 2 Quick Start – Saladus
10. Groundhog Day – Ei Huvita

Esikohal on minu jaoks hiljutine avastus Cage The Elephant, kes on Billboardi rocki tabelis oma looga “Shake Me Down” ka esikohal ära käinud. Loo video on sügavalt kurb pilk elu viimsele unele. Südantliigutav ja melanhoolne nagu lugu isegi. Kuid kuulates kogu ülejäänud albumit jääb mulje, et peale selle polegi midagi sellelt bändilt kuulata. Heal juhul leiab plaadilt veel paar-kolm kuulatavat lugu, aga need on siiski alla hiti staatuse ja pigem sellised toredad b-poole lood, mida kuulad siis kui a-pool üle viskab.

Outloudz on jätkuvalt teemas nagu ka Eesti Laulu võidulugu Getter Jaani “Rockefeller Street”. Lisaks on veel Kerli kõrval koha sisse seadnud Eesti popmuusika klassikud 2 Quick Start viimatise singliga “Saladus” (vihje eelmisele postitusele, 90ndad tulevad tagasi…) ja kaasaegne alternatiivrokk Groundhog Day singli “Ei huvita” näol.

Avril Lavigne’st räägin pikemalt peagi, sest oman uut albumit ning olen peagi valmis seda arvustama. Comeback’ina võib aga täheldada Guano Apes’i tugevat tagasitulekut singliga “Oh, What a Night”, mis on selle kevade üks juhtivaid rokksingleid.

Kuu album

Selle kuu enim kuulatud, kaalutud ja läbi töötatud album minu jaoks on ka hiljuti minult arvustuse saanud Miipi debüütalbum. Seda ei saa nimetada küll, meeldivaimaks üllatuseks, kuna kõik lood olid enne tuttavad juba, ainus üllatus oli meeldivalt hea kvaliteet ja ühel albumil nende lugude omamine.

Retrohõng

Märtsikuu retro läheb väga laiali. Jõudsin kuu aja jooksul väga sügavalt sukelduda plaadi hunniku hilisteismeikka, ehk läbi kuulata suurema osa muusikast, mida olin hankinud (nii legaalselt kui illegaalselt) aastatel 2005-2006. Kui nimetada mõni, siis sügavamaid tundeid tekitasid Taking Back Sunday esimesed kolm albumit ja Evanescence’i looming. Siiski pikemalt peatuksin latiino-nu-metali kuningatel Ill Nino’l. Endalegi ootamatult avastasin, et aastal 2005 võidutses sarnasel Dauni aastakokkuvõttel nende lugu “This Is War” albumilt “One Nation Underground”, mis on nende seni nõrgim album. Selle bändi ebastabiilsus on alati huvitav olnud – esimene album oli ülimalt raju, mistõttu mul läks aega, et nendega harjuda, kuid teine oli (plaadifirma käsul, nagu mehed ise mainisid) puhas peavoolu metal, mis mulle rohkem peale läks ja on senini vist üks enim kuulatud albumeid mu plaadikogus läbi aegade. Pärast “One Nation Underground”i, kui esimest nõrka plaati, ilmus aga nende kõige tugevam album “Enigma”, milles on piisavalt latiinolikkust, meloodilisust ning ka viha teleka ees elu raiskava inimkonna vastu. Täiuslikkus nende mõistes, kuid hiljuti ilmunud uus album “Dead New World” on sarnaselt debüütalbumiga liiga karmikäeline. Vähemalt esmamulje on selline, et pehme hispaania kitarr on ära põletatud ja viha on üle pea kasvanud, loodame, et mehed rahunevad taaskord maha ja teevad peagi jälle midagi ilusat ja hingele!

Viimane.raadio

Kuna Last.fm laseb edetabelisse seada vaid nädala või kolme ja enama kuu kuulamised, siis teen üle kolme kuu ka tagasivaate seni kuulatud muusikale, mida arvuti registreerib. Siinkohal on aasta algus täielikult James Blunt’i ja tema lugude “Stay The Night” ning “So Far Gone” päralt. Nendega on vaid Martin Solveig f. Dragonette looga “Hello” sammu pidanud. Ka arvutis enim kuulatud album on James Blunt’i “Some Kind Of Trouble”, plaadi kujul oleks esikohal arvatavasti Miip. Ehk siis popp on see, mis iseloomustab ilmekalt selle aasta algust.

Ei tahakski rohkem midagi rääkida, nautige kevadet ja tehke palju lumetsiidi.

Musid ja muud asjad,
Daun

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: