Aprillikuu kokkuvõte

Teretere.

Külm lehekuu möllab ja viimane aeg on kokku võtta hiljuti lõppenud naljakuu, mis kujunes läbilõikes selliseks:

1. Rihanna – S&M
2. Cage The Elephant – Shake Me Down
3. Linkin Park – Burning In The Skies
4. Outloudz – I Wanna Meet Bob Dylan
5. Foo Fighters – Rope
6. Avril Lavigne – What The Hell
7. Orelipoiss – Valss
8. Katy Perry – E.T.
9. Kerli – Army Of Love
10. Guano Apes – Oh, What a Night

Palju üllatusi aprillikuu ei toonud – peavoolupopp on endiselt Rihanna, Kerli, Avrili ja Katy Perry päralt. Siinkohal ka palju õnne Kerlile, kes maailma tähtsaima edetabeli – Billboardi – tantsuedetabelit juhib. Vaheldust pakub tsikiinvasioonile Linkin Park, kelle viimatine singel on Eesti raadiokanalites üllatavalt sooja vastuvõtu saanud, samas USA edetabelitesse pole lugu “Burning In The Skies” veel jõudnudki. Vanade kalade Cage The Elephant ja Outloudz kõrval on aga väga tugevalt edasi astunud Foo Fighters, kelle värskeim singel “Rope” on vaieldamatult suurim rokksingel praegu kogu maailmas.

Meeldivaim üllatus

Ja neid pole vähe. Ma ei tea, kuidas nüüd nii on juhtunud, aga viimaste kuudega olen ma huvituma hakanud poppmuusikast. Ja aprilli meeldivaimad üllatused olidki nii Rihanna kui Britney Spearsi viimatised albumid. Kui eelnevalt olen suhtunud neisse teatava eelarvamusega ja hinnanud heal juhul paari suuremat singlit, siis praegu on olukord niipidi, et tervetelt albumitelt lastakse singlina välja just kõige ebaõnnestunumaid laule (nagu Rihanna “What’s My Name” ja Britney “Hold It Against Me”). Igal juhul on need albumid kuulamistväärt, seda eriti muusikalises mõttes, kuna tänapäeva popis on ikka veel liiga palju autotune’i. Järgmisena muretsen ka Katy Perry albumi, kuna ka seal on iga singliga aina paremuse poole liigutud ja autorina on ta teosed mulle ka mujal pinget pakkunud (nt. Kelly Clarkson “Long Shot”).

Retrohõng

Aprillikuu möödus minu pleieris väga kirevalt, kuid enim kuulamist sai lapsepõlve suur lemmik The Offspring, tänu kellele ma üldse kunagi rokkmuusikat kuulama hakkasin. Egas nende kohta polegi muud öelda, kui et ootame ära nende uue albumi, mis peaks lähitulevikus valmis saama:)

Kuu comebäck

Selle auhinna annan ma seekord bändile, kes polegi ära läinud kunagi, kuid kellest ma ise viimased 6 aastat eemale hoidsin – The Sounds. Rootsile omase elektroonilise poppungi suunanäitajad on astunud vahepeal suured sammud edasi ja viimatine singel “Better Off Dead” on midagi, mis on oma ebarokilikkuses rajult rokkiv nähtus. Tõestuse leiab siit: http://youtu.be/_9IeyDhwTQ4

Praeguseks aga kõik, ilusat kevadõhtut!

Kohe peagi ilmub RMf555-e uus EP “365,25” – olge valmis, sest siin blogis toimub selle ilmumine esmajärjekorras:)

Daun

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: