FoRevo

Tere.

Olles töökas kooli ja muusika tegemisega, siis pole jõudnud seni veel kribada eelmisest reedest, mil toimus kontsertmälestusüritus FoRevo Rock Cafes. Siin siis põgus ülevaade toimunust.

Kohale jõudsime üritusele liigagi vara, 15 minutit pärast uste avamist, ehk teisisõnu – üle tunni aja enne esimest lavalist esitust. Pärast lavade ja baariga tutvumist oli aeg siiski edasi lennanud ning esimesena astus lavale coverbänd Carlos Ramirez, kes tuntud lugude tõttu tõmbas peo käima. Neile järgnenud A-Rühm aga tegi nii lühikese kava, et ei jõudnud nende kohalolu tajudagi. Siiski oli liigutavalt meeldiv kuulda nende esimese loona “Vaba meest ei murra”, mis on ehtpatriootlik räpplugu, kus originaalis tegi kaasa ka Revo.

Edasi aga hakkas pihta pendeldamine kahe lava vahel ja nagu ikka – inimestel meeldis seista just vahepeal, mistõttu reisimine oli kergelt öeldes keeruline. Teise lava esimene artist oli “kõige vanem noortebänd” (nagu nad ise ütlesid ja mis on mingis mõttes ka tõsi) Slide Fifty. See oli vist esimene kord elus, kus ma nende kontsertil viibisin, ja üllatusin meeldivalt – stiili poolest nad ju Bedwettersiga sarnased, aga lahendused on palju meeldivamad ja huvitavamad, seega topeltpluss. Lisaks härra Karu meeliülendavad trummisoolod, mis on mulle alates Toe Tagi laividest enam kui meeldinud.

Ka Me, Myself & I’d polnud ma varem live’s näinud, kuid erinevalt S50-st olen ma MMI’d kuulanud juba kümmekond aastat. Kuna sattusin seisma veidi valesse kohta, siis heli just kõige parem polnud, aga lavaline energia tõmbas kaasa ja klassikaline “Ace of Spades” tõmbas pöörded tippu. Sellele järgnesid vahepalad kõigepealt Atso-seeniori ja seejärel -juunioriga. Noormees mängis nii kiirelt, et ka kitarrist Valmil läks keeruliseks järel püsida. Mõneks ajaks jäigi see tippsündmuseks, kuna järgnesid mitmed noored ja vanad räpitegelased.

Järgmine kaasakiskuv esitus tuli spetsiaalselt selle ürituse jaoks taas kokku tulnud bändilt nimega Switch. Neid kuulates tekkis vaid üks mõte – miks arvatakse, et nu-metal on surnud? Sest nende esituses oli see täiesti elus ja mina polnud kaugeltki mitte ainus, kes neile liikuvalt kaasa elas.. Loodame, et see andis neile endile ka innustust veel mõni kontsert lähitulevikus toime panna. Vastukaaluks Switchile oli pealaval järgmisena Evestus, kelle puhul ma polnud kindel, kas ma nende kontserti ootan või ei. Olles eelnevalt kuulanud stuudiolugusid, on jäänud mulje huvitavast muusikast – kontsertesituse puhul oligi kõige huvitavam osa muusika, lavaline olek oli aga Switchi järel liiga igav. Lisaks on teada, et tehnilise muusika lahedalt esitamine on alati väljakutse – seega väike harjutusväljak Evestuse poistele-tüdrukule. Siiski oli nende kaval üks suur pluss – “Kilekott” oli tol õhtul parim esitatud cover. Tutvustavalt siis igal bändil palus G-Enka esitada Revo mälestuseks ka üks cover Toe Tagi repertuaarist. Paljud versioonid eri lugudest olid head, aga Evestuse ja G-Enka koos esitatud “Kilekott” siis vaieldamatult parim.

Kui Tharaphita tekitas segadust kolme(?) kitarri ja liiga karjuva vokaaliga üle tugeva mürataseme, siis neile järgnenud Pedigree on aastatega ainult paremaks läinud. Kuigi neil puudus lavalt üks liige, oli nende live parem kui mõned aastad tagasi. Siiski tuli õhtu tipp alles veidi hiljem – siis kui lavale astus No-Big-Silence. Ma olen alati teadnud, et nad on tugev live-bänd, kuid reede õhtul tundusid nad kuidagi veel tugevamad ja professionaalsemad. Kõik lood, isegi need, mida ma ei teadnud, olid tuttavad (?), seega kaasaelamine ja -laulmine pani võimsa elamusega meeldivale üritusele punkti. Viimaseid artiste seetõttu vaatama ei jäänudki ja eks uni tükkis ka juba silma.

Esiteks tahaks tänada Tarvit ja Kadri, kes tulid minuga emotsionaalselt nii tähtsale üritusele kaasa. Lisaks muidugi tänan G-Enka’t, kes selle ürituse korraldas, sest üritus oli täiesti kordaläinud, nii artistide mitmekesisuse kui meeldiva õhkkonna poolest. Erinevaid bände kuulates üritasin ikka meenutada ürituse eesmärki ning see lõi alati esinejatega tugevama emotsionaalse sideme, mistõttu hindan seda üritust veelgi rohkem 🙂

RiP Revo.

D.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: