Sest on…

… Reede..
Kas õuduste lõpp või lõputu õudus?
Kui võtta möödunud töö-/koolinädal (sõltuvalt inimesest), siis muidugi õuduste lõpp.
Kui aga vaadata nädala jooksul kuhjunud koduseid toimetusi, erinevaid planeeritud üritusi ja kokkusaamisi ja ettevalmistusi tulevaks nädalaks, siis võib öelda, et tegelikult nädalavahetuse töömaht on päeva kohta suurem kui nädala sees. Ja kõik hakkab pihta juba reede õhtul. Vahet pole kas sõpradega välja minnes või kodus koristades.
Isegi kui Sa terve nädalavahetuse maha magad puhkamise eesmärgil, siis on see äraraisatud aeg, sest sellisel juhul oled sa tööl/koolis produktiivsem kui nendeväliselt ja seega on sinu elu keskpunkt suunatud liiga intensiivselt edasijõudmistele, mitte aga lõõgastumisele.
Seega kas hinnata reedet sellepärast, et siis hakkab nädala kõige produktiivsem aeg, millest üle poole pole elus edasijõudmisega seotud või sellepärast, et siis saab puhates olla üleüldiselt ebaproduktiivne? Kumbki variant ei kõla minu jaoks ahvatlevalt, seega pigem suhtun reedesse, kui tavalisse nädalapäeva..

Ja kui juba kõik päevad on tavalised nädalapäevad, milledel on lihtsalt viis korda ühed ja kaks päeva teised kohustused, siis võib seda laiendada kuudele – kõik kuud on sarnased, päevade arv veidi varieerub ja kühveldatava lume maht on suvekuudel tsipa väiksem, aga muu on sama – elu läheb edasi.. Ja nii ka aastad.. Kümnendid.. Sajandid…

Ja seda kõike sellepärast, et on reede… reede…

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: