Pervopopp..

Servus.

Mulle on alati meeldinud otsida laulusõnadest sõnumeid – vahet pole, kas need on sügaval peidus lihtsate sõnade taga või ongi kõik nii lihtne nagu näib. Siiski pean tunnistama, et viimase aasta jooksul olen avastanud enda jaoks peavoolu muusikas kohtava lausroppuse ja see isegi kohati mõjub meeldivamalt kui peavoolule omane imal armuila.

Ja see kõik müüb.. Ja väga edukalt.. Toome esimese näitena oma eelmise aasta albumiga sel aastal maailmamuusikaajalugu teinud Katy Perry. Tema edu saladust pole vaja kaugelt otsida – meeldiv rütmikas poppmeloodia, millele peale villitud paljude inimeste nooruspõlve unistuste või -reaalsusega seotud lüürika. Inimestele meeldib saada loominguga üheks ja mida rohkem ühtivaid inimesi, seda suurem turg. Ja kuigi minuga Perry looming väga ei ühti, arvan ma siiski, et tema looming on tänapäeva popi tipptase (selle kasuks räägib ka fakt viiest esikoha singlist, mis tõstab ta Billboardi edetabelites jumal Jackson’iga samale tasemele). Kuid siiski tekib küsimus, kui vabameelseks minnakse. Ja siinkohal ma ei räägi kohati perverssetest magedustest pakatavatest videodest, kuigi seegi sunnib mõnel juhul Youtube’i akent kiiremini sulgema.. Pigem on küsimuseks lüürika. See püha asi, mis annab loole sõnumi.. Kui võtta album “Teenage Dream”, siis albumi üheks parimaks lauluks võiks nimetada laulu “Peacock”, kus skandeeritakse “I wanna see your peacock, -cock, -cock”. Siiski on Perryl oskus jääda sõnade valikul ilukirjanduslikuks, olenemata et kõik kuulajad saavad üheselt aru, millest jutt käib.

Sõnaseadmisoskuse kiituseks võib nimetada ka laule “E.T.” ja “Firework”, kus on lihtne sõnum peidetud pigem keerukate sõnamängude taha.

Teine noor naisterahvas, kes on viimasel ajal silma paistnud laulude ja videotega, mis ei väljenda klassikalist armastust, on Rihanna, kes on viimastel aastatel laulnud nii karmidest poistest, sadomasohhismist kui ka Eminemiga koos esitatud valede armastamisest. Olukorra muudab nii fännidele kui kriitikutele huvitavamaks veel ekspoiss-sõber, kellega lugude ja videode karmi sisu palju seostatakse. Samas tekitab see tunde, nagu kogu noore naise elu olekski üks suur müügitrikk, millega huvilisi ligi tõmmata. Sellepärast olengi loobunud mõistmast viimatist singlit “We Found Love”, mis oleks loona küll võib-olla isegi sigahea, kuid video tõmbab taaskord loo eripära alla ja paneb nimetama seda klassikaliseks negatiivse-alatooniga-Rihanna-enesehävitus. Muljet avaldav on aga neiu töökus. Kuue aastaga kuus (!) miljoneid eksemplare (!!) müünud albumit välja anda ja ise seejuures alles 23-aastane olla! Andekus mis muud.. Kui jätta aga välja viimane album, mis ilmus napp kuu aega tagasi, siis eelnev “Loud” oli suht kindla peale minek. Tugevad singlilood ja veel tugevamad plaaditäited pluss boonusena veel Eminemi hittsingel – ega rohkem nagu ei unistakski tänapäeval ju..

Täitelood nagu “Complicated” ja “Fading” aga omavad sajaga singlilood ära, nii et soovitan!

Ega ausalt öeldes ei tahakski rohkem poppmuusikast rääkida. Britney Spears ja The Wanted on küll toredad taustamuusikaks, aga jutuainet nad palju ei paku, kuid nendegi lood kalduvad pigem pervopopi poole. Või noh – otsustage ise:

“Hand you another drink/Drink it if you can/…/Stay with me I can make/Make you glad you came” – ehk ma joodan Su täis ja pärast oled Sa õnnelik, et Sa tulid – sounds legit.

Ilusat õhtut ja loodan, et Teie eraelu on piisavalt põnev, et seda mitte miljonitega jagada, vaid et pervopoppi nautides saaksite vaikselt kaasa muiata.

Daun.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: