Mida tänane päev tegelikult meile õpetab!

Tere,

On ilus kevadine päev. On naistepäev. On palju “oodatud” streigipäev. Kuid mida on meil tänasest õppida? Paljugi.

Hommikul tööle minnes ja bussipeatuses töökaaslase autot oodates sai mulle selgeks, mis tegelikult tänane päev meile annab. Järjest peatusid autod ja küsisid bussi ootavatelt inimestelt, kuhu nad sõita sooviksid. Ilma et inimene ise autot kinni peaks pidama. Ka minult küsiti paar korda. Sellist avatud hoolivust pole mina eestlaste seas ammu näinud. Vähemalt mitte ilmatu suures Tallinnas, kus kõigil on kiire ja kõik on alati omas mullis. Ja peatusesse saabunud paar vabagraafiku alusel sõitvat bussi väljusid peatusest vaid mõne inimesega pardal, kuna kõik teised olid saanud erinevatele autodele.

Siit tekib aga küsimus – miks me toidame ühistranspordi süsteemi, mis toimib kohati nii kuis jumal juhatab – kord jäävad bussid käigust ära, siis pead istekohta jagama ebameeldivalt “lõhnava” või käituva inimolendiga. Enamasti on küll kõik okei, aga kui me juba maksame, siis me tahame ju ka korralikku teenust. Lisaks oleme me bussis küll saja erineva inimesega, aga me ignoreerime neid, hoiame endasse, kuulame muusikat või loeme raamatut ja väldime kõiksugu kontakte. Tänane hääletamissüsteem aga tõi inimesi kokku, suhtlema, endast väljapoole tulema.

Võib-olla peakski märtsi lõpus toimuva “Tallinna ühistransport tasuta” küsitluse asemel lihtsalt ühistranspordi kinni panema ja hakkama jagama selle raha eest sõbralikele tööle ruttavatele autojuhtidele, kes oma tühja auto täidavad bussipeatuses külmetavate inimestega, kütusekulu kompenseerimiseks vmt. Hoiaksime kokku nii loodust, linna raha kui ka samas vähendaks eestlaste kinnisust ja liiguksime avatuma Eesti poole. Lisaks teaksime bussi asemel autot oodates, et seda ei pruugi tulla nii pea ja ei pea pettuma hilineva ühistranspordi peale.

Kui nüüd patriotismi tunded kõrvale jätta, siis lisaks on tänane päev olnud kasulik ka tervisele. Selle asemel, et oodata peatuvat autot või vabagraafiku bussi võib mõne peatusevahe ju ka jalutada. Eriti sellise ilusa ilmaga on jalutamine ju väga tervislik. Olgugi et teed on libedavõitu, värske õhk ja liigutamine teevad Sinust tervema ja aktiivsema inimese!

Seega kõik välja jalutama ja ilma nautima ja streikige ühistranspordi kasutamise vastu ilusatel ilmadel nii nagu õpetajad naistepäeva vastu!

Palju õnne kõik õrnakesed!

Daun

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: