Päevad mööduvad..

Tere

Peale väikest suvepuhkust saan jälle hetke et kirjutada. Seekord võtan ette poppunkarite The Offspringi viimatise albumi “Days Go By”. Ja seda otse rongist..

Plaat ilmus samal päeval kui eelmises postituses mainitud Linkin Parki uus album – 26 juunil. Võib õelda, et kaks head asja ühel päeval. Või noh enamvähem.

Plaat algab eht-Offspringilikult. On kiiret müdinat, on punkmeloodilist laulmist ja on efektseid kitarririffe. Teise loona olev “Secrets From The Underground” jätkab lati kõrgel hoidmist ning võibki nagu õelda, et tulevik on käes. Lisada siia veel esiksingli ja nimiloo “Days Go By” meinstriimilik puhtus ja järgnevad kaks lugu “Turning Into You” ja “Hurting As One” saamegi vast kõige tugevama Offspringi albumi. Või noh – sama tugeva kui eelmised (mis on minu meelest väga tugevad). Kuid siis juhtub midagi..

Juhtub see, et mehed mõistavad nalja rohkem kui keskmine poppunkar peaks. Nii tuleb teine singel, 90ndate popisündiga ja autotuuninguga “Cruising California’. Kurb aga tõsi – see lugu on minu seļle suve hümn, sest suvisust ja meeleolu selles jagub. Edasi tulev “All I Have Left Is You” on aga lõputu (aga õnneks plaadi ainus) ballaadi katsetus. Millel üldiselt viga pole, aga kuna sellele järgnev getoräpi lugu “OC Guns” pole jälle meeleolukas poppunk siis tekib juba liiga pikk mõtte(tuse) paus. Kuigi lood ise polegi nii halvad, kuid jätavad lihtsalt mulje, et kuulad enda stiili otsivat teismeliste bändi mitte keskealisi punkareid.

Edasi tõestatakse oma keskealisust 20 aastat vana loo “Dirty Magic” taastatud versiooniga. Minu lemmiklugu lapsepõlves ja uus versioon isegi rikastab nii lugu kui ka olemasolevat plaati. Edasi aga me ei saa aga ikka korralikku uut poppunki, kuna lapsepõlve meenutusele järgneb veidi liiga lihtsustatud kidrakäigu ja sõnadega lõbus laul “I Wanna Secret Family”. Kuid see vähemalt meenutab Offspringi..

Plaadi lõpetab nii 90ndate alguse stiilis grungepunk “Dividing By Zero’, mis peaks vanakooli austajad lakke lennutama. Viimase loona aga on superäge “Slim Pickens Does The Right Thing And Rides The Bomb To Hell’. Pikk nimi eeldaks emocore’i, aga laul on vast kõige kaasakiskuvam kogu albumil. Väärt kannatamist kõik need eelnevad kõikumised.

Selline ta nüüd oli, kuulake nautige või vihake elu lõpuni. Minule meeldib, kuigi vast vähem kui eelmine, aga mis ma seal minevikus ikka elan..

Olge mõnnad ja nautige suve lõppu!
Musid ja paid!

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: