Lahkumise harmoonia taustinfo – osa 2

Abitu algus

Aeg enne aastalõppu üle vaadata ka “Lahkumise harmoonia” teine plaat – “Abitu algus”. Too plaat sisaldab siis vaid kümmekond aastat vanu laule. Kuna 2002 oli esimene asjalikult produktiivne aasta minu loometeel, siis mõtlesin kümnendaks “juubeliks” vanad lood taas üles otsida ning uuendatud kujul taasesitada.

2002 alguses olin ma 14aastane mässav teismeline ning ega ma seetõttu ka midagi üleliia mõistlikku ei kirjutanud. Põhilisteks lugudeks toona olid “EI”, “Lahkumine” ja “Miski” – põhilisuse all ei saa ma siiski pidada neid üleliia populaarseteks, kuna toona tegin ma siiski lugusid pigem enese tarbeks ja sõpradele mitte masside muserdamiseks. “EI” ja “Lahkumine” said siiski väikest positiivset vastukaja tuttavatelt ning “Miski”-st kujunes hiljem Error Reporti üks “hümne”. Plaadi ilmumiseks ma siiski “Miski” lugu valmis ei saanud, kuid see-eest esitasin seda kõikide vanade Error Reporti fännide meeleheaks lõpukontserdil.

Kogu plaadi tegemine algaski “EI” ja “Lahkumine” uusversioonide kirjutamise ja salvestamisega. Kõik lood üritasin teostada sarnaselt originaalversioonidele, seega oli ühest küljest lihtne – struktuur ja stiil olid etteantud, kuid samas polnud ma kunagi mõelnud, kuidas neid reaalselt esitada. Infoks mainin, et toona tegin lugusid vähese tehnika tõttu Green Day, Linkin Park’i ja teiste lugude sämplitele. Sealt vast tuli ka minu esimene sämplimuusika kogemus.

“EI” kui tõeline teismelise äng sai meeldiva süntpoppungi tooni ning lisasin ka piiksuvat “pifiräppi”. Kuna see lugu oli fun 10 aastat tagasi, siis tegin ta selliselt ka nüüd. “Lahkumine” oli bassikäigul põhinev armastuspunk ja sai selleks ka nüüd. Plaadil oma teismelise punkmeeleolu üleval hoidmiseks paigutasin lisaks ka lood nagu “Parim” ja “Save US!”. Kui “Parim” tuli sarnane originaalversioonile, siis “Save US!” polnudki reaalselt looks varem tehtud. Sellest tuli ka punkmeloodiale veidi räpilikum vokaal.

“V EI” on plaadi esimene räppmetal lugu. See ja “Yep!” olid lood, mis koosnesid vaid raiuvast kitarrist, trummidest ning vokaalist kuni viimase nädalani. Siis alles lisandusid sündi elemendid, mis täitsid mingil määral ka bassi osa spektrist. “Värdjate planeet” on aga andeka räpiguru DJ R-i sulest tulnud räpipala ajast, kui ta 2002. aastal ajateenistuses aega pidi surnuks lööma. Minu tööks jäi see sisse laulda ning taustabiit teha. Taustabiiti tehes lähtusin räpilikust sämplitega sündist ning hardcore trummibiidist. Sama põhimõtet kasutasin ka vanakooli lõpuloos “Ühine haud”. See lugu räägib loo sellest, kuidas aeg on liikuda edasi ja lõpetada pasa tootmine – teha midagi asjalikku, uut ning edasi arendavat. Aastal 2003 lugu kirjutades oli põhimõte eelmainitud sämplitud lapsepõlve jaburus lõpetada ning hakata bändi tegema. Miskipärast plaanid muutusid ning tekkis RMf555. Nüüd muutus “Ühine haud” RMfi lõpulooks ja kusjuures sisu ja meeleolu toimib isegi paremini. Et lugu räpile rohkem vastaks, kutsusin refrääni laulma Kadri – nagu räpile kombeks, et noored neiud laulavad ilusa häälega asjalikku osa laulust 😀

Meenutades veelkord Error Reporti, siis tolle bändi esimene lugu oli kunagi “My Day”. Et vältida autoriõiguste rikkumist (loe: et vältida liiga igavat kidrakäiku), siis tegin loole täiesti uue meloodia ning mitte ainult – kutsusin proovika omaniku Roberti trumme taguma. Võib öelda, et lugu tuli selle võrra asjalikum ja huvitavam. “Lonely” puhul on tegemist emoräpiga, mille refrääni karjumine “Seisan üksi siin nüüd ma, saan ma olla sinuta!…” vajas taaskord veidi karmimat lähenemist – mille pakkus taaskord Timur. See oli tema jaoks vist esimene kord karjuda räppivas stiilis, seega saan uhke olla, et andsin talle võimaluse areneda ka metalräpis 😀

“Regret” ja “INAF” on plaadi ainsad akustilised palad. Mõlema puhul ei plaaninud ma liigset instrumentide sadu vaid võimalikult neutraalset ja primitiivset tausta, et lüürika paremini mõjuks. “Regret” on ka albumi kõige uuem lugu – aastast 2005, samas kui “INAF” on esialgselt kirjutatud kui mu kõige esimene metalräpp lugu. Seekord läks aga teisiti.

Selline siis olekski kogu kokkuvõte rmfi viimasest albumist.. Kes tahab, see naudib – kes mitte, see naudib vabadust sellest kõigest. Igal juhul: “enam kunagi ei tule midagi sellesugust…”.

 

Head aastavahetust ja õnnestumisi 2013 aastal!

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: