Noored bändid R2 Live’l

Hei-hei

Neljapäeva õhtu möödus taaskord Rock Cafes ja mõtlesin, et jagaks ka teistega, mida nägin ja kuulsin seal seekord. Tegemist oli R2Live’ga, seega midagi ebaadekvaatset sealt oodata polnudki, kuid üllatusi oli siiski mitmeid.

Esimesena astus lavale Noortebänd 2011 Sibyl Vane. See oli teine kord, kui neid esinemas nägin, seega lootsin lihtsalt mõnusat sissejuhatust üritusele. Pidin pettuma. Positiivselt. Nii kaasakiskuvat esitust on piinlik lihtsalt “mõnusaks” nimetada. Arvestades, et liikmeid on vaid kolm, siis on üllatav, kuidas nad suutsid lava täita ning panna inimesed tundma, mida nad tegema peavad – kuulama ja vaatama. Lood ise olid lihtsa struktuuriga, kuid mõjuvad. Tihtipeale viiakse muusika liig keeruliseks ning siis esitatakse seda ka liiga “omas mullis” või siis ei osata lihtsaid asju mõistlikult kokku viia ja asi tundub naiivne ja lapsik. Sibyl Vane aga oli lihtsus oma parimas võtmes ning seega annaks hindeks: esitatav: 5; esitus: 5.

Teine esineja oli viimatine Noortebänd Slippery Slope, keda polnudki enne kuulnud/näinud. Tegelikult isegi täitsa piinlik hakkas, et ma nende bändide kontserditele nii vähe sattunud olen. Aga Slippery’st.. Intro oli huvitav ja taaskord kaasakiskuv ning asi hakkas tulema. Kuid siis, kui hakkasid reaalsed laulud, juhtus midagi – tekkis asi, mis juhtub nii mõnelgi kolme-pilli bändil. Kadus jõud. Ja veidi filosofeerides jõudsin järeldusele, et kui tehakse sarnase pillipargiga nii salm kui refrään, siis on oht kaotada loo struktuur. Kui Sibyl Vane sai sellega hakkama lihtsate kärina lisamisega või power chord’dele minekuga, siis Slippery Slope puhul see nii ei toiminud miskipärast. Seetõttu oleks pidanud kasutama refräänides kas kidra duubeldamist (ükskõik mil moel) või lihtsalt jõulisemat efekti. Et aga asi liiga targutamiseks ei muutuks, siis pean positiivsena tõdema, et kontsertesituse teine pool tõi nad jälle tagasi ja lood muutusid huvitavamaks ja selgemaks. Nii et pigem pisut tööd ja neist võib saada tõesti järgmine Sibyl Vane.. Esitatav: 4; esitus: 3.

Elephants From Neptune. Vist ei pea palju lisama. Aga veidi ikka. Ma pole ikka aru saanud, milles peitub nende fenomen, kuna nii kui nende esinemisele satun, siis kardan, et mulje neist, kui ühest Eesti parimast live-bändist, on olnud petlik. Ei tea, miks selline hirm on, kuid õnneks see möödub alati esimeste sekunditega. Lihtsalt kui need mehed laval on, siis pole mitte ainult lava nende oma vaid kogu saal. Energiast pakatav esitus ja ehtsa roki stiilis kruviva ülesehitusega lood. Bändi liikmete nägudest on samuti näha, et nad annavad kontserti tehes vähemalt 150%, seega pole siin miskit imestada, et tegu on superbändiga. Elevantide kontserdil tajusin ka seda, et mida lähemal lavale olla, seda rohkem energiat jõuab sinuni ning seda suurema elamuse sa saad. Esitatav: 5; esitus: 5.

Viimasena astus üles hiljuti superstaari tiitli pälvinud Rasmus oma bändiga Facelift Deer. Kuna ma neid enne esinemas polnud näinud, aga superstaari saates Rasmusele pöialt hoidsin (piinlik tunnistada, aga seekord isegi veidi jälgisin toda saadet), siis oli vaid ootus ja lootus. Pean tunnistama, et Rasmus vääris staarisaate võitu, sest olenemata kui head olid kõik eelnevad bändid, Rasmuse hääl oli peajagu teistest vokalistidest üle. Muidugi näiteks Elevantide stiilile sobib Roberti hääl paremini, kuid vokaalsed võimed on noorukesel staaril paremad kui paljudel vanadel kaladel. Instrumentaalne osa oli Facelift Deer’il huvitav, paljutõotav, kuid siiski lihvi vajav. Mulle meeldis see meloodilisus ja hellus, kuid olenemata pillipargi suurusest oldi ikka vahepeal Slippery Slope’iga sarnases struktuurituses. Aga alles noored mehed ja küll Eesti Lauluga veidi kuulsust, esinemisi ja edasiarengut tuleb. Esinemine ise oli nooruslikku energiat täis, kuid siin on siiski Elevantidelt midagi õppida. Esitatav: 4; esitus: 4.

Kokkuvõtteks – nautigem noorte bändide muusikat ja käige kontserditel, sest nad kõik on seda väärt!

Kohtumiseni :),

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: