Raju diskoõhtu Enter Shikari’ga

Hei!

 

Võtaksin nüüd korra kokku ühe eelmisel nädalal toimunud sündmuse, mis oli lihtsalt nii hea, et ei saa seda elamust jagamata jätta. Nimelt algas Rock Café 11. hooaeg ning selle avalöögi tegi Briti elektroonilise core muusika täht Enter Shikari.

 

Sellel aastal on tihti juhtunud, et satun kontserdile, kus esineva bändi loomingust tean enne lavale astumist vaid mõnda lugu. Nii ka juhtus Enter Shikari’ga. Mis ajendas mind kontserdile minema, oli esiteks viimati ilmunud “Rat Race EP”, mille ootamatult avastasin ja millesse ka pea momentaalselt armusin ning teiseks vajadus korraliku moshpit’i muusika järele (viimase aasta jooksul suures osas ainult poppkontserte külastanud). Siia otsa veel võimalus koos sõbraga minna ühe hinnaga ning minek oligi kindel. Hoolimata vähesest teadmuspagasist ning pikaaegsest metalkontserdi kogemuse puudumisest oli tegu ühe parima live’ga, kus ma viimastel aastatel käinud olen.

 

Millel põhineb mu arvamus? Alustades algusest, siis bändi lavale tuleku hetkest oli publik momentaalselt mässu ja tantsu meeleolus. Karjuti (minu jaoks tundmatuid) ridu kaasa ning kohe esimesest loost alates haaras moshpit pea kogu Rock Café põranda. Kuna ma lugusid teadsin vähe, siis lasksin ennast lihtsalt mölluga kaasa viia. Ja olgem ausad, ma poleks kunagi uskunud, et nii suur hulk metalhead’e võiks dubstep’i ja trance’i järgi tantsida või et nii suur hulk “lahedaid piffe” võiks sellises metali keskkonnas moshimise ette võtta. Seda veidram oli kogu see üritus, kuid seda lahedama õhustiku see tekitas.

 

Bänd ise hoidis rahvast kogu pooleteise tunni jooksul põnevil. Rääkimata, et taaskord iga bändiliige omas oma tipphetke esilauljana ning peavokalist mööda Rock Café rõdusid ja publikut ringi jooksis. Lisaks loobiti laval oma pille ringi, visati lugude vahele mahedat Briti huumorit ning muidugi kutsuti rahvast igasuguseid fraase kaasa laulma, kindlates kohtades hüppama ja rivitantsu tegema. Kuivõrd see möll ei jätnud muljet kui etteplaneeritud show, vaid pigem tüüpiline emotsioonidest ja olukorrast lähtuv ringi taidlemine, siis seda paremini see mõjus. Naturaalselt toores ja samas jõuline ning kaasakiskuv – rohkem polegi ju heal kontsertbändil teha vaja.

 

Lugudest aga nii palju, et selle bändi muusikat kuulaks ka vabal ajal. Olen alati armastanud maitsekalt stiile kokku segavaid artiste. Antud juhul tehti täpselt piisavas koguses tantsumuusikat, et sa saaksid oma elektroonilise muusika vajaduse rahuldatud ning sinna otsa väga toorest math– ja metalcore’i, et see täiesti absurdsena mõjunud kooslus tundus liiga hea, et olla tõsi.

 

Aga hetkel muud ei hakkagi targutama, järgmisena vististi juba Seether novembris 😉

 

Ilusat kooliaasta algust,

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: