Mõnus grungeõhtu

Hei!

Eile käisin üle mõne aja jälle kontserti nautimas. Sedapuhku oli peaesinejaks Seether ning neid soojendamas Venemaa noor grunge bänd Prana.

Seks ajaks, kui mina Rokikohviku uksest sisse astusin, oli Prana juba oma kavaga alustanud. Ronisin kohe võimalikult lava ette, kuid piisavalt kaugele, et hoomata laval toimuvat tervikuna ja kuulda PAst pea et suurepäraselt kõlanud bändi. Muidugi esimesena tõmbas tähelepanu lauljanna, kes oma näljutatud välimusest hoolimata räuskas päris asjalikult, sealjuures tehes kitarril päris adekvaatseid power-chord‘e ja soolosid. Ines’elikult juuksed ventilaatorituules lehvimas, esitas ta laule laitmatult lahedalt. Küll aga tema ägeda lauluhääle, mõnusa kitarrimängu ja pideva ringikarglemise jättis peagi varju lava keskel istunud trummar, kes reaalselt peksis trummidest sellise elu välja, et vähesed trummarid seda suudavad. Seda oli lausa nauditav jälgida ja see kutsus kohe ka kaasa elama. Muusikalises mõttes jäädi grungele omaselt lihtsaks ja kütvaks (seda ju soojendusbänd peabki tegema – kütma). Ei tea nüüd, kas hakkan seda bändi ka põhjalikumalt kuulama või vajub see teiste sarnaste bändidega koos unustustehõlma. Küll aga olen valmis nende kontserti ka teinekord külastama (ja soovitan ka kõigil teistel) – energiat ja meeleolu jagub küllaga!

Enne Seether’i lavale astumist trügisin aga veidi lavale lähemale. Halb otsus arvestades tervislikku seisundit ja Rock Cafe valjuhääldite paiknevust, aga allusin provokatsioonidele ikkagi (ja ega see lõppude lõpuks nii halb otsus ei olnud ka). Bänd alustas vanemate paladega ja kerge nostalgiahõng lõi kohe välja. Mõnda laulu ei tundnud kohe äragi (neil ikka on sarnase kõlaga laule palju), lisaks tegi lugude vahele erinevaid huvitavaid riffe ninamees Shaun – jättes oma kidrakäigu looper’isse mängima kuni kõik oma pille vahetasid. Tihti jäädi ka saadud riffist mõttesse ning seega vajus kahe loo vahe kohati vast isegi minutitesse (seejuures ilma erilisema vestluseta). Omapärane lahendus 😉

Laivi esimese poole lõpetas klassikaks kujunenud “Broken”, mida muidugi terve publik tulihingeliselt kaasa laulis. Pärast pisarate kiskumist tuli väike vahe sisse, mida aitas elustada trummar John oma meeletu soologa (miskist ajahetkest viskas pulgad ära ja mängis kätega – seda oli veidi valus vaadata). Kava teine pool sai alguse uue albumi lugudega (uut albumit ju ometi esitlema tuldigi) “My Disaster” ja “Words As Weapons”. Sinna juurde minu üks lemmiklaule “Country Song” ja oli juba päris tore olla (haigus ka enam tunda ei andnud selleks ajaks). Laivi lõpetuseks tehti veel paar rajumat pala, sealhulgas cover Nirvana loost “Heart-Shaped Box”, mis näitas ka, kustkohast see bänd muusikalises mõttes tuleb. Ning kõige lõpus klassikaline “Remedy”, mis kunagi koos “Broken”iga olidki lood, mis mind nende muusikat nautima panid. Encore’i üllataval kombel ei järgnenudki, aga kuna neil niigi suht kõik sai öeldud, siis vist vaja polnud ka.

Kontseptsiooni mõistes oli kontsert ainulaadne selles osas, et sünnipäevalaps Dale Stewart, kes mängib bändis bassi, seisis keskel, mistõttu jäi vasakul servas seisev peategelane Shaun päris tihti “varju”. Näiteks Delfi fotograaf pildistaski ainult Dale’i. Samas andis see parema liikuvuse laval, kuna tempokamates vokaaliga kohtades lavaline üldpilt liikus olenemata sellest, et vokalist pidi statsionaarne olema. Lisaks oldi laval “tõelises rokenrolli elemendis”, kus bändi liikmed käisid pidevalt suits suus ja kange alkoholi pudel näpus ringi. Muidugi soovis soojendusbänd ka peaesineja bassistile õnne ja tõid isegi koogi välja – seekord aga õnneks(!) ei jaganud sünnipäevalaps seda publikuga nagu Papa Roach tegi…

Head õhtu jätku ja hüva detsembrit!
Dawn

PS: Tänaseks tuli küll mul haigus tagasi, aga muusika raviv jõud muutis selle kõvasti leebemaks 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: