Laika comeback’i katselend

Heiyo!

Tahan täna pajatada millestki eriti eksklusiivsest. Reedel sai ära nähtud hiljuti varjusurmast ärganud ja hoobilt uue looga “Voice In My Head” Raadio 2 nädala singliks kerkinud Laika Virgin. Bänd, kes kunagi vallutas kogu Eesti oma mahedalt elektroonilise indimuusikaga, kuid pärast edukat debüütalbumit tasahilju orbiidilt ära kadus. Nüüd ollakse siis veidi põhjalikumalt tagasi ja lubatud on ka uus album lähinädalatel poelettidele lüüa.

Reede õhtul toimunud üritus oli väidetavalt peaproov tulevastele plaadiesitluskontsertidele. Seega oli tegu pigem kinnisele seltskonnale pühendatud uue loomingu tutvustusega mugavas keskkonnas. Soojendusesinejana astus üles (või pigem istus oma midisündi taha) keski Mr.Garfield, kes oma ornitoloogiliste sämplitega rikastatud ambientse puhtinstrumentaalse sündipopiga lõi mõnusalt hubase keskkonna, mis aitas end õhtu temaatikaga samale lainele viia. Kuigi Laika Virgin erines nii muusika kui lavalise oleku poolest soojendusartistist oluliselt, oli elektrooniliste surinate abil aju läbivat süvamõttelisust õhtu jooksul siiski küllaltki mahukalt ja see neid artiste ka mingil tasandil sidus.

Mida aga arvata õhtu peategijate, Laika Virgini, uuest loomingust? Ega ma nüüd sada protsenti kindel pole, kas kõik esitatud looming oli nüüd just kohe uus, seega vabandan ette kui midagi väga pange panen. Laika loominguga olen kursis üldiselt vähe – eestikeelne indimuusika pole kunagi mu eluarmastus olnud, seega omal ajal sai liigeldud selle bändi mõjusfäärist väljaspool. Küll aga käisin umbes poolteist aastat tagasi mingil kontserdil, kus nad esitasid uues koosseisus segamini uusi ja vanu lugusid. Seega olin enam-vähem kursis, mida õhtult oodata võiks. Küll aga polnud ma valmis päris selleks, mida reedel tegelikult tunda sain. Ebamäärasust tekitavad rütmimustrid, mille taktis kaasa kõikumine viis balansist välja. Selle kohal voolavad bassid, hunnik elektroonilisi sämpleid ja vidinaid ning kõige tipus olev efektidega küllastatud vokaal. Stiililise läbilõike kohta võiks öelda, et täitsa sobib minu teetassi. Küll aga tekkis soov asja albumiversioone kuulda, kuna lavalt peegeldus vaid pindmine osa laulust – trumm, bass, vokaal (paaris loos ka sünt ja kidra), küll aga kõlas taustal backtrack’ina palju huvitavat, mis (proovile kohaselt) võibolla liigagi tagaplaanile jäi.

Kuna ma pole pädev bändi arengut hindama, siis hindan ma vaid seda, mida kuulsin tol sumedal hilisõhtul. Lugude variatsioon polnud päris polkast rokini, aga ega palju puudu ei jäänud. See aga ei ole kaugeltki mitte halb, vaid näitab just bändi võimekust tunda end oma leviala piiridel samuti mugavalt. Kõlas nii raadioeetrisse sobivat kaalutletud popprokki, melanhoolseid nutuballaade kui ka abstraktselt ebasümmeetrilist rokkmuusikat – kogu see kompott ühise nimetaja alla veetuna ei kõlanud siiski segadusena vaid seotud tervikuna. Kuna ma ise olen rohkem tempoka muusika inimene, siis on sellise mõtlemapaneva muusika puhul raske minu keskendumist terve kontserdi aja püsivalt fokuseeritud hoida. Selle kontserdi kava liikus aga aeg-ajalt unistajaorbiidilt kuhugi süngetesse katakombidesse, kus kõlasid tummised bassid ja madalahäälne onu harukordselt sisutihedalt “räppis”, sealt tagasi kärisevate kitarride ja energiliste trummibiitidega kuhugi tantsusaali ära eksis ning siis jälle risti-rästi uuele ringile läks. Terviklikkus seisneski lihtsalt milleski muus – esituses ja bändis endas. Bändiliikmed küll tundusid veidi ärevuses (ikkagi esitleda uut muusikat esimest korda), seega igasugu pisikesed kalad ujusid aeg-ajalt välja, aga peaproov selleks ju ongi. Tähtis oli see, kuidas omavaheline side ja sünergia bändisiseselt püsis ning ka publikut paelus (igavlevalt uniseid inimesi mu silm ei märganud, kuigi tegu oli “istuva” üritusega reede hilisõhtul).

Kui nüüd paari nädala pärast päris esinemisteks läheb, peaks olema see bänd valmis Eesti elektroonilise rokkmuusika alustalasid kõigutama. Kuid sellele, kas uued kuningad tegelikult ka sündinud on, saame vastuse alles pärast albumi ilmumist..

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: