Lugu loost vol 1: Technique

Hei

Nüüd, kui juba mõni aeg on möödunud Mirror Phase’i online remix EP “Antiphased Mirrors” ilmumisest, mõtlesin teha ka lühikese ülevaate, mis ajendas mind selliseid remixe tegema. Alustame loost “Technique”.

“Technique” kostus Mirror Phase’i prooviruumis esmakordselt 2014 aasta alguses, olles meie esimene raskema suunaga lugu, distantseerimaks meid üldisest poproki mentaliteedist, mis meie loomingut seni oli hõlmanud. Loo enda ajalugu jääb aga pikkade aastate taha aega, kui Mirror Phase polnud veel isegi mitte idee, täpsemalt aastasse 2011. Toona hakkas mind pikkadel jalutuskäikudel kummitama üks kitarri/sündi meloodia, mis kasvas mu mõtetes kiiresti ka terviklikuks lauluks. Olgugi, et selliseid idee-sähvakaid tuleb mul ette alatihti, siis see konkreetne jäi kuidagi liiga eredalt meelde, mistõttu mõni aeg hiljem üritasin seda ideed oma toonase projekti RMf555 nime all ka realiseerida. Tulemus oli pehmelt öeldes masendav – ainus, mis ilusti omale kohale jooksis, oli see meloodia, muu ümberringi lagunes üpris kiiresti koost, olles kohati piiratud oskustest ja tahtest.

Mõni aasta hiljem tuli mulle see idee aga taas meelde. Oli 2013 sügis, kus Mirror Phase oli just läbinud oma esimese koosseisu muudatuse, olid antud esimesed kontserdid, jõutud Noortebändile ja raadio Maniasse. Oli aeg oma stiili elavdada ja taaskord hakkas mind kummitama see sama ideejupp. Seekord otsustasin asja teoks teha, ning kuna osadele bändikaaslastele see ka istus, siis jõudsime peagi tulemuseni. Olgu siinkohal öeldud, et toonane demo oli ligi kuus minutit pikk, millest lõpp-varianti jõudis vaid kolm ja pool. Seda fakti arvestades ja kohati lugu ennast kuulates hakkas pika peale tunduma, et asi pole siiski päris selline nagu esialgne versioon ette nägi. Mingi hetk hakkasin seega otsima võimalust sellest loost teha originaalideele lähedasem versioon ja kui tekkis idee teha rohkem remixe, siis sain selle jaoks ka aega, energiat ja tahtmist.

Võibolla see “Original premix” versioon ei ole päris selline, nagu 2011 aasta kevadel ta mul mõttetasandil kõlas, aga siiski piisavalt lähedane, kuna selles on paremini tunda agressiivset raskerokki ning elektroonilisi nu-metali helisid. Et asi siiski Mirror Phase’ilikumalt kõlaks, jätsin salmid puutumata ning refräänidesse kutsusin laulma/kisendama meie taustalaulja Roni.

 

 

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: