#ohno

Hei!

Teine üritus, kus käisin ning millest kirjutada tahtsin, oli kohalike rokipoiste Elephants From Neptune’i kolmanda albumi “Oh No” esitluskontsert Kultuurikatlas. Olles nende kuulaja juba viis (!) aastat, siis pigem on nende kontsertide külastamine muutunud juba rutiinseks meeldivaks kohustuseks. Ja kuna mul uut albumit ennast veel polnud, siis oli hea võimalus minna ja osta see merch-lauast, mitte maksta suurt summat vahendajatele.

Kuna seekord sõpru kaasa ei leidnud, siis kohale jõudes läksin seisin suure ruumi keskel lava ees rahus üksinda – koht sai nii ideaalne, et terve õhtu jooksul ei pidanud positsiooni vahetama ja kuni elevantide lavale tulekuni polnud kedagi ka ees sagimas. Soojendusbänd Ans. Andur on mulle pikemat aega tuttav kui “see mingi bänd, mis teeb mingi maheroki ja hipsterpopi segu” (siinkohal täiesti positiivses võtmes mõeldud). Elusesitus aga oli kordades etem kui plaadipealne. Kuigi eks laval jäädi soliidseteks härrasmeesteks ja palju ringi ei tuiatud, olid bändi terviklikkus ja perfektne esitus need, mis kuulatama ja vaatama panid. Eriliselt huvipakkuv oli nende lähenemine lavalisele pillivahetusele, kus ei olnud igal pillimehel oma pillipark kaasas, vaid vahetati pille käest kätte bändiliikmete vahel (väidetavalt nende alatine lavaloleku viis, aga no minu jaoks esmakordne näha). Vokaalse ja instrumentaalse mitmekesisuse tulemusena kasvas mu huvi selle bändi vaates märgatavalt.

Selleks hetkeks kui EFN lavale astuma hakkas, oli ruum juba rahvast täis. See on mind alati üllatanud, kuidas selline eesti noorte poiste toore kõlaga progressiivsete lugudega rokkbänd toob rohkem rahvast kohale, kui mõni popstaar. Aga see on pigem vägagi meeldiv üllatus alati, sest see nelik on vaieldamatult eesti rokiskeene taas elama pannud.

Kava alguses tehti popurrii mõnest vanemast hittloost ning seejärel tehti valik uue albumi lugudest. Kuna veel pole uut albumit jõudnud süvenenult kuulata, siis siinkohal ei oska ega hakka mingeid nüansse välja tooma. Imekspandav pigem oli see, kuidas nende kohati keerulise struktuuri ja taktimõõduga lood sellest hoolimata publikut kaasa tõmbasid. Lisaks oli kavas ka üllatuskülalisi Kosmikute paljastest poistest legendaarse Jaanus Nõgisto’ni. Seega oli see võibolla ühest küljest veidi suureks venitatud kunagiste kõrvalproovika poiste live, mis andis taustal aimu, et suurepärase ja pideva töö tulemusel on võimalik jõuda sinna, kuhu enamik Eesti noori bände miskipärast ei jõua. Kava lõpus olnud viimatine singel “Oh No” tõmbas aga publiku veidi hilinenult niivõrd käima, et bänd pidi tagasi tulema ja sellele loole omaette encore’i tegema, enne kui publik lõpuks rahule jäi.

Üldjoontes viispluss kontsertesitus Elephants From Neptune’ilt nagu ikka – sama energilised, sama toored ja sama kinky’d. #SexRockForever ?

 

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: