’16 albumid #3/15 – Sum 41

Yo

Jätkame kiiret ülevaadet sel aastal ilmunud albumitest. Järgmisena võtame ette poppunkarite Sum 41 mingis mõttes comeback albumi “13 Voices”.

Comeback on võtmesõna siin mitmes mõttes – tagasi on esialgne kitarrist ja vahepealne bändi viis aastat kestnud varjusurm oli tingitud laulja Deryck Whibley peaaegu päriselt suremisest alkoholi liigse lembuse tõttu. See on andnud aga albumile palju tõsisema kõla. Mitte, et Sum 41 kunagi lillelaule laulnud oleks, kuid lugude sisus on tunda emotsioone, mida enne nii ehedal kujul sees polnud.

Eelmine album “Screaming Bloody Murder” oli igas vaates parim Sum 41’i album läbi aegade. Piisavalt agressiivne, samas küllaltki täiskasvanu, täis igasugu üllatusmomente nii stiili kui esituse osas. Uus album ei lase seda taset mitte mingis mõttes madalamale. Kohati minnakse tagasi juurte juurde, tehes 2002 aasta Sum 41’le omast punkrokki. See aga vaheldub üpris kiiresti melanhoolsema ja tõsisema uue ajastu Sum 41’ga, kus kõlavad klaverid ja sündid ning eksperimenteerimine väljaspool kitsast tempoka roki vaatevälja. Lüürika on kohati väga sügavalt morbiidne, mis annab süngusele ja jõulisele energiale hoopis teise vaate.

Eksperimenteerimise vaates on huvitav jälgida lugude varieeruvust väga klišeelikest võtetest näiteks loos “There Will Be Blood” ja tüüpilisest poprokist loos “War” (mis kõlab kui omaaegse hiti “Pieces” järg) kuni viimaste aegade raskemale rokile omaste varieeruvalt mitmeosaliste lugudeni nagu nimilugu “13 Voices”. Siit albumilt leiab iga rokisõber midagi, aga tõelist tervikut suudab hoomata võibolla ainult Sum 41 fänn, kes on aegade jooksul harjunud iga tükiga sellest kompotist.

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: