’16 albumid #3/15 – Sum 41

Yo

Jätkame kiiret ülevaadet sel aastal ilmunud albumitest. Järgmisena võtame ette poppunkarite Sum 41 mingis mõttes comeback albumi “13 Voices”.

Comeback on võtmesõna siin mitmes mõttes – tagasi on esialgne kitarrist ja vahepealne bändi viis aastat kestnud varjusurm oli tingitud laulja Deryck Whibley peaaegu päriselt suremisest alkoholi liigse lembuse tõttu. See on andnud aga albumile palju tõsisema kõla. Mitte, et Sum 41 kunagi lillelaule laulnud oleks, kuid lugude sisus on tunda emotsioone, mida enne nii ehedal kujul sees polnud.

Eelmine album “Screaming Bloody Murder” oli igas vaates parim Sum 41’i album läbi aegade. Piisavalt agressiivne, samas küllaltki täiskasvanu, täis igasugu üllatusmomente nii stiili kui esituse osas. Uus album ei lase seda taset mitte mingis mõttes madalamale. Kohati minnakse tagasi juurte juurde, tehes 2002 aasta Sum 41’le omast punkrokki. See aga vaheldub üpris kiiresti melanhoolsema ja tõsisema uue ajastu Sum 41’ga, kus kõlavad klaverid ja sündid ning eksperimenteerimine väljaspool kitsast tempoka roki vaatevälja. Lüürika on kohati väga sügavalt morbiidne, mis annab süngusele ja jõulisele energiale hoopis teise vaate.

Eksperimenteerimise vaates on huvitav jälgida lugude varieeruvust väga klišeelikest võtetest näiteks loos “There Will Be Blood” ja tüüpilisest poprokist loos “War” (mis kõlab kui omaaegse hiti “Pieces” järg) kuni viimaste aegade raskemale rokile omaste varieeruvalt mitmeosaliste lugudeni nagu nimilugu “13 Voices”. Siit albumilt leiab iga rokisõber midagi, aga tõelist tervikut suudab hoomata võibolla ainult Sum 41 fänn, kes on aegade jooksul harjunud iga tükiga sellest kompotist.

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: