’16 albumid #4/15 – Taking Back Sunday

Hei

Aeg võtta ette järgmine album, mis sel aastal ilmunud ja selleks on kunagiste emopunkarite Taking Back Sunday värskeim teos “Tidal Wave”.

Plaadi avasingliks olnud nimilugu “Tidal Wave” oli esimese hooga üllatus – kunagise teismelise valudes piinleva rokkmuusika asemele oli tekkinud lõbus rokenroll. Sellele järgnes intervjuu, kus bändiliikmed kinnitasid, et nad on juba liiga vanad, et emo muusikat teha. Tuleb tõdeda, et nii üdini emod pole nad oma loomingus olnud juba päris mitu viimast albumit. Ainus, mis veel emotsionaalne on, on laulja Adam Lazzara vokaal ja see eripära ei kao ka siis, kui tehakse veidi mažoorsemat rokki. Kuid “Tidal Wave” hoiatas, et asi läheb isegi veidi üle võlli.

Õnneks plaati kuulates pole asi üldse midagi sellist, mis vanadele austajatele ebamugavust tekitaks. Pigem on tegu loogilise arengujätkuga, kuid eelmiste albumitega võrreldes on astutud tagasi veidi energilisematele radadele. Lood on endiselt veidi sisekaemuslikud, kuid pigem täiskasvanulikud – mina-pildi asemel on rohkem nähtud ka ümbritsevat maailma ja kodukoha igatsust kaugemalt vaadates. Plaat on ka ise terviklikum kui eelnevad – lood kõlavad rohkem ühtlasena, üleminekud loost loosse on sujuvamad, iga nüanss on läbi mõeldud, mis hetkel läheb plaat kiiremaks, mis hetkel meloodilisemaks ja malbemaks ning millal raskemaks. Igal elemendil on oma aeg ja koht. Ja kõige selle juures on see ehtne Taking Back Sunday kohatiste topeltvokaalide ja liigagi põhjalikult vorbitud poppunk kitarridega. Huvipakkuv on ka lugude lüürika, mis esmapilgul tundub veidi segane, kuid mida plaadiümbris aitab tõlkida ja õigesse järjekorda seada. Omapärane lähenemine, mis nende loominguga on pea alati kaasas käinud ning seda eredamalt näitab loomingu taga olevat sisu.

PS: Plaadi üheks huvitavaks eripäraks on plaadi lõppu lisatud vokaalide salvestuste võtted, millest on kokku lõigatud üks mõnus lisalugu, mis annab veel parema ülevaate Lazzara omapärasest emotsionaalsest häälest.

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: