’16 albumid #5/15 – Yellowcard

Yo

Seekord võtan ette omanimelise albumi bändilt nimega Yellowcard. Bänd, kellest ma väga palju rääkida ei oska, kuid kes on tõestanud minu jaoks Vennaskonna uskumust, et viiul on kõige pungim pill üldse.

Miks ma aga seekord otsustasin Yellowcard’i albumi osta, kuigi bändi loominguga olen kursis juba kümmekond aastat, aga pole seni näinud vajadust füüsiliselt neid riiulil omada? Põhjus lihtne, see on bändi viimane album enne laiali valgumist. Ja ka avasingel “Rest In Peace” andis lootust, et tuleb hea plaat.

Tervik on kõla poolest turvaline hästi produtseeritud rokkmuusika, millest tundub, et viimase albumiga tahetakse just rõhuda oma professionaalsusele ja ei hakata ulmeliselt eksperimenteerima. Sellega kindlustatakse fännidele tugev ja positiivne viimane elamus – lõpp hea, kõik hea. Sisu poolest käsitlevad lood just seda lõppu, mis bändil käsil, olles seejuures üdini positiivne, sest iga lõpp on millegi algus. Kumab läbi ka pisut koduigatsust, mida pikemat aega aktiivsel bändil tuuritades tekkinud on kuhjaga. Selles osas kattub albumi temaatika ja kõlapilt mingitel momentidel veidi ka eelmises postituses mainitud Taking Back Sunday värskeima üllitisega. Yellowcard on aga veidi sirgema joonega poppunk ning rõhub pigem korrapäradele.

Inimestele, kelle jaoks on Yellowcard uus nähtus, võiks see plaat olla tegelikult mõnusaks sissejuhatuseks. Pole küll võibolla kõige äkilisem album, kuid sellegipoolest mõnus kuulamine ja kvaliteetne poppungi ja maheroki segu. Ja kui vaja, siis leiab siingi toorust loos “Savior’s Robes”. Kogu album on piisavalt lühike (10 lugu), mis jätab tunde, et sellel bändil on reaalne potentsiaal ja mingit sorti tahe ka edaspidi tegelikult midagi teha. Kuid senikauaks jääme nende sõnadele kindlaks ja hindame seda plaati kui mõnusat lõpp-punkti ühe omamoodi poppunk-bändi elutee lõpul.

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: