’16 albumid #7/15 – Flank

Hei

Selle aasta minu plaadiedetabeli järg on jõudnud järjekordse Eesti bändini, kelleks on sedapuhku Flank ning nende omanimeline debüütalbum.

Flank’i albumini viis mind pikaaegne huvi bändiliikmete eelmiste projektide ja bändide vastu. Kui tuli võimalus bändi debüütalbumi ilmumist toetada Hooandja kaudu, siis ma ei kõhelnud hetkegi, kuigi teadsin, et muusikastiililt minnakse minu mõistes äärealadele. (Siinkohal on huvitav tõdeda, et nüüd aasta lõpus näen ma väga palju sarnasusi Flank’i ja eelmises postituses mainitud Kaiser Chiefs’i albumite vahel, kuigi tulemus (ja lõplik stiil) on peale vaadates täiesti erinevad.) Flank’i plaati kuulates aga muutusid need äärealad palju kodusemaks. Mõnusad voolavad sündid ning mahedad kitarririfid, mis seovad jõulised vokaalid kokku on sellise tempoka popmuusika vaates omapärane lähenemine. Mis on minu jaoks isegi pisut üllatav, on see, et sellist lihtsuses peituvat võlu ei harrasta Eestis pea keegi peale Flank’i. Alati tahetakse minna kas kergelt süldimaks, et rohkem publikut paeluda või siis vastupidi üdini alternatiivseks. Muidugi lisab omapära see, et Flank’i puhul on tegu siiski suures osas live-bändiga.

Lugudest väärivad mainimist kindlasti “Brother” ja “Unfold The Skyline”. Nende lugude baasil saab tegelikult Flank’i profiili juba paika – instrumentide kooskõla ning lugude emotsionaalse sisu. Emotsionaalsus on siinkohal kahetine tunne, sest kõla poolest pigem tempokalt positiivne instrumentaal vaheldub kohati emotsionaalse ja melanhoolse vokaaliga. Selline tunnete piiril kõikumine paneb kuulama ja rahulikumad palad muutuvad üpris kiiresti energilisteks ja energilised palad melanhoolseteks. See kõik muudab terviku ühtseks ja kergesti hoomatavaks, mistõttu võib öelda, et ühe Eesti bändi debüütalbumi kohta on tegu vägagi professionaalse lõpptulemusega. Kiidan ja soovitan!

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: