’16 albumid #8/15 – Elephants From Neptune

Yo

Jätkan selle aasta albumite üle vaatamist ja järgmisena üks aasta lõpu poole ilmunud albumeid ühelt Eesti edukamalt rokkbändilt Elephants From Neptune.

EFN’i uut albumit ma ausalt öeldes veel oodata ei osanudki. Noored mehed on nii hoogu läinud, et eelmise albumi kuumus ei jõua jahtudagi, kui juba uued rauad tules on. Seekord on viidud ennast veelgi kaugemale rokiavarustesse, kaasatud on sündid ja lastud neid ka kohati domineerima. Seejuures säilitatakse väga toorest kõla, mis EFN’ile on kogu aeg omane olnud. Selline kohatine proovikas jämmimise sound, mis annabki edasi just seda ehedust, sest tegu on ikkagi suuresti live-bändiga ning nende loomingu ühele kettale pigistamine ja selle kuulamine läbi väikeste kodustereo kõlarite on tegelikkuses täielik ahistamine. See muusika on mõeldud suurtele lavadele ning EFN’i pluss ongi see, et nad jätavad endale õiguse seda muusikat ka sellise helipildiga müüa. Ja nii imelik kui see ka poleks – see toimib.

Musikaalselt on lõpuks jõutud sinnamaale, kus eksperimenteerimine pole enam niivõrd tabu. Kuulajaid on juba hulgim, seega hullu panna on lubatud ja veidi isegi kohustuslik, et lasta loomingul areneda koos bändiga. See on minu jaoks väga oluline märk, kui bänd ei tee igal plaadil sama asja, vaid liigutakse pidevalt edasi. Lisaks süntide lisamisele on liigutud edasi ka lugude struktuuri lammutamise suunas. Olgugi, et seda on ennegi tehtud, on sel albumil see juba pigem reegel. Kõige korralikum meistriteos asub plaadi keskel ja kannab nime “Riot Disco”. Nimilugu “Oh No” on juba raadiojaamadest nii tuttavaks mängitud, et selle sära jääb plaadi vaates isegi pisut kandvamasse rolli. Plaadi üldine keskmine on aga sama energiline Elephants From Neptune, nagu me juba kuulma oleme harjunud.

Dawn

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: